بستن

11 روش حرفه ای شدن در فری فایر + ترفندهای فری فایر

روش حرفه ای شدن در فری فایر

امروز در مجله بازی گیمز قصد داریم ترفندهای فری فایر به شما آموزش بدیم. این روش ها در کنار نکات تکمیلی می تواند آموزش بسیار کاملی برای شما باشد. آموزش صفر تا صد بازی فری فایر شاید در نگاه اول برای شما بسیار سخت و غیرممکن به نظر برسد، اما بعد از خواندن این مطلب نظر شما صد و هشتاد درجه تغییر می کند. بازی فری فایر جزء پر طرفدار ترین بازی های بتل رویال دنیاست. تعداد دانلود این بازی توسط کاربران، از مرز یک میلیارد بار عبور کرده و تبدیل به یکی بازی های انگشت شماری شده است که از مرز 1 میلیارد بار دانلود عبور می کند. در ادامه با روش حرفه ای شدن در فری فایر با ما همراه باشید.

تاریخچه بازی فری فایر

روش حرفه ای شدن در فری فایر – صفر تا صد فری فایر: گارنا فری فایر یکی از بهترین بازی های شوتر آنلاین است که رقابت بسیار عمیقی با کالاف دیوتی موبایل و پابجی موبایل دارد. این بازی توسط استودیو 111 داتس تهیه شده است. کمپانی گارنا وظیفه انتشار این بازی محبوب را برروی اندروید و ios بر عهده داشته و این کار را به بهترین شکل ممکن انجام داده است. بازی فری فایر در تاریخ 23 اوت 2017 به طور رسمی در نسخه بتا برای دانلود در دسترس قرار گرفت. این بازی طرفداران بسیار زیادی دارد به طوریکه در سال 2019 بازی فری فایر جایزه بهترین بازی موبایل سال را از گوگل پلی دریافت کرد. این بازی همچنین در سال های 2019 و 2020 بیشترین تعداد بارگیری را در بین بازی های موبایلی داشته است. با تمام این تفاسیر، تحت هیچ شرایطی محبوبیت بازی فری فایر قابل مقایسه با محبوبیت پابجی و کالاف دیوتی موبایل نیست.

بتل رویال در فری فایر

روش حرفه ای شدن در فری فایر: سبک جذاب بتل رویال انقلاب بزرگی در صنعت بازی سازی بود که ابتدا توسط بازی پابجی موبایل به کار گرفته شد. این موفقیت و محبوبیت به حدی اوج گرفت که همه سبک بتیل رویال را با عنوان پابجی موبایل می شناختند. در این بین بسیاری از کمپانی های بازی سازی نیز قصد داشتند از این سبک ترند شده، استفاده کنند اما با شکست مواجه شدند. چرا که پابجی موبایل یکه تاز این میدان بود. با این سطح از محبوبیت، تنها دو بازی توانستند با پابجی موبایل رقابت کرده و موفق شوند. کالاف دیوتی موبایل و گارنا فری فایر تنها بازی های سبک بتل رویال هستند که از پابجی موبایل محبوبیت و موفقیت بیشتری به دست آورده اند. حالا شاید برای شما سوال باشد که سبک بتل رویال چیست؟ چگونه می توان در سبک بتل رویال حرفه ای شد؟ در ادامه با ترفندهای فری فایر و پاسخ به تمام سوالات با ما بازی گیمز همراه باشید. 11 روش حرفه ای شدن در فری فایر

سبک بتل رویال در فری فایر

11 روش حرفه ای شدن در فری فایر سبک بتل رویال، مجموعه ای از ژانرهای بقا، اکشن و شوتر می باشد. بازی های بتل رویال معمولا با 100 بازیکن آغاز و در یک نقشه بسیار بزرگ شروع می شود. تمامی بازیکن ها از طریق یک هواپیما در داخل نقشه بدون هیچ سلاح و مهماتی رها می شوند. بعد از باز شدن چتر و فرود بازیکن ها در داخل نقشه، هر از آن ها باید داخل خانه ها، سوله ها، پارکینگ ها، ساختمان ها و… را به خوبی جستجو کند تا تسلیحات کافی را برای مبارزه و زنده ماندن به دست بیاورد. در انتهای این بازی، تنها یک نفر و یک تیم زنده خواهد ماند که اصطلاحا وین آن دست از بازی را از آن خود کرده است. این توضیح در مورد اغلب بازی های بتل رویال کاملا درست است اما در بازی فری فایر تعداد بازیکنان در ابتدا 40 نفر بود. رفته رفته و طی آپدیت های متعدد، این تعداد به 50 نفر رسید. یعنی شما هنگام شروع مسابقه، با 49 نفر دیگر در رقابت خاهید بود.

چه چیزی فری فایر را متمایز می کند؟

اگر تنها یکی از بازی های موجود در سبک بتل رویال را تجربه کرده باشید، متوجه خواهید شد که بعد از مدتی همه چیز برای شما یکنواخت بدون هیجان می شود. برای رفع این مشکل توسعه دهندگان بازی، قابلیت ها و حالت های متنوعی به بازی اضافه کرده اند. این قابلیت ها نیز معمولا در بین بازی ها مشترک هست و باز هم تفاوت آن چنانی ایجاد نمی کند. توسعه دهندگان ترفندهای فری فایر دست به اقدام بسیار جالبی زده اند. آن ها قابلیت جدید با عنوان پت به بازی فری فایر اضافه کرده اند. پت یا همان حیوانات جذابیت و هیجان بسیار زیادی به بازی فری فایر تزریق کرده و بسیاری از مخاطبان را به وجد آورده است.

حیوانات موجود در فری فایر

حیوانات موجود در فری فایر باعث افزایش قدرت و قابلیت های فردی شما می شوند. به نحوی، شما دیگر تنها نیستید و همیشه یک یار و همراه با وفا دارید. حیوانات موجود در سطح بازی تنوع بسیار زیادی دارند، این حیوانات با قابلیت های مختلف ساخته شده اند. شما برای استفاده از این موجودات باید به خوبی ویژگی های آن ها را بررسی کنید و حیوانی را انتخاب کنید که بیش ترین هماهنگی را با سبک بازی شما داشته باشد. حیوانات موجود در بازی، اگر به خوبی بررسی و انتخاب شوند، می توانند کمک بسیار زیادی به شما بکنند. در وحله اول شما باید سطح و سبک بازی خودتان را مشخص کنید سپس با توجه به سبک بازی خود، انتخاب کنید که کدام حیوان می تواند برای شما بیش ترین بازدهی را داشته باشد. برای انتخاب بهتر و آشنایی بیشتر با این موضوع توصیه می کنم مقاله حیوانات موجود در بازی فری فایر را مطالعه کنید. ترفندهای فری فایر

11 نکته مهم برای حرفه ای شدن در فری فایر

11 روش حرفه ای شدن در فری فایر – صفر تا صد فری فایر: بدون شک برای حرفه ای شدن در یک بازی شما باید در قدم اول وقت و تمرکز زیادی را برای آن بازی بگذارید. در کنار وقت و تمرکز شما باید یک سری تکات کلیدی را در اختیار داشته باشید، تا این مسیر حرفه ای شدن برای شما سریع تر اتفاق بیوفتند. این نکات طی زمان و تجربه به دست خواهد آمد اما دیگر لازم نیست شما برای بدست آوردن این راه کارها وقت بیشتری را صرف کنید. چرا که ما امروز در مجله بازی گیمز قصد داریم 11 روش حرفه ای شدن فری فایر را به شما آموزش بدیم.

از گوشی و اینترنت مناسب استفاده کنید

11 روش حرفه ای شدن فری فایر – صفر تا صد فری فایر: اولین نکته ای که باید هنگام بازی کردن به آن توجه داشته باشید، انتخاب گوشی مناسب و داشتن اینترنت مطلوب می باشد. اگر گوشی شما ضعیف و یا به هر علتی بازی را به طور کامل و روان اجرا نکند، شما نمی توانید عملکردی هم چون یک بازیکن حرفه ای داشته باشید. گوشی های موبایل امروزی، معمولا بسیار پر قدرت و در سطح خوبی تولید می شوند. با یک معیار کلی می توان گفت که اگر گوشی شما در داخل بازار بیش از 4 میلیون تومن قیمت دارد، شما می توانید به راحتی فری فایر را بدون محدودیت بازی کنید. این رنج قیمتی برای بازار امسال بوده و بسیاری از کاربران ممکن است با گوشی های مناسب سال های گذشته نیز بتوانند بدون محدودیت بازی کنند. پس اگر گوشی شما دارای 2 گیگابایت رم، اندروید 4.0.3 به بالا، سی پی یو 4 هسته و 2 گیگابایت حافظه خالی باشد، به احتمال خیلی زیاد از بازی فری فایر پشتیبانی می کند. با گیم پلی بازی فری فایر آشنا شوید

با گیم پلی بازی فری فایر آشنا شوید

11 روش حرفه ای شدن فری فایر – صفر تا صد فری فایر: نکته مهمی که در همان ابتدا باید به آن توجه داشته باشید، آشنایی کامل با گیم پلی بازی ها می باشد. گیم پلی بازی فری فایر با سایر بازی های بتل رویال تفاوت هایی دارد که هنگام بازی کردن آن را به خوبی درک خواهید کرد. آشنا شدن با گیم پلی بازی نقش بسیار زیادی بر روی روند حرفه ای شدن شما خواهد داشت. برای آشنا شدن با گیم پلی بازی فری فایر شما می توانید در فضای مجازی و سایت های معتبر ویدیویی، به خوبی با گیم پلی این بازی آشنا بشید. بعد از آشنایی جزئی با گیم پلی بازی فری فایر، حالا باید بازی رو نصب کنید. بعد از نصب بازی نباید انتظار داشته باشید که هم چون بازیکنان حرفه ای کیل بگیرید. اما بدون شک با رعایت این نکات می توانید سرعت پیشرفت خود را دو چندان کنید.

تجهیزات بازی را بشناسید و از آن ها به درستی استفاده کنید

11 روش حرفه ای شدن فری فایر – صفر تا صد فری فایر: شناختن تجهیزات و تسلیحات بازی یکی از مهم ترین ارکان بازی به حساب میاد. شما باید به خوبی با سلاح ها و تجهیزات آشنایی داشته باشید. این تجهیزات و سلاح ها در نقشه های مختلف و مودهای متفاوت برای شما تعیین کننده خواهند بود. شناختن سلاح ها در بازی به شما کمک بسیاری زیادی می کنند. شما باید به خوبی درباره تمام اتچمنت های اسلحه اطلاعات داشته باشید. باید بدانید در بیس های کوچک چه سلاحی و در بیس های بزرگ چه سلاحی را حمل کنید. تمام این موارد علاوه بر تجربه و سبک بازی شما، نیازمند اطلاعات اولیه نیز می باشد. با اطلاعات اولیه شما یک قدم از حریفان خود جلوتر خواهید بود.

شرکت کردن در تمام رویدادها

یکی از قسمت های هیجان انگیز بازی، وجود ماموریت ها و تورنمنت های موجود در بازی می باشد. این چالش ها برای شما علاوه بر سرگرمی، تجربه و مهارت بسیار زیادی کسب می کند. چرا که شما با بازیکنان حرفه ای تری بازی خواهید کرد. علاوه بر این موارد، شرکت کردن در تورنمنت ها و رسیدن به جایگاه های خواسته شده، باعث می شود جوایز و قابلیت های بسیار زیادی به صورت رایگان برای شما باز شود. در نتیجه برای پیشرفت بیشتر و به دست آوردن جوایز رایگان، حتما در چالش ها شرکت کنید. این چالش ها در بازه های مشخص شده ای به بازی اضافه می شوند و چند روز به بازیکنان فرصت می دهند که در آن ها شرکت کنند.

بازی کردن به صورت تیمی

یکی از نکات جذاب و مثبت بازی های بتل رویال، بازی کردن با هم تیمی می باشد. شما در این حالت می توانید با دوستان خود یک تیم تشکیل داده و تجربه فوق العاده ای از یک نبرد را داشته باشید. بازی کردن به صورت تیمی در فری فایر مزیت های بسیار زیادی برای شما دارد. در وهله اول شما با واژه تیم آشنا می شوید و به این علم خواهید رسید که اشتباه یک نفر، موجب نابودی کل تیم خواهد شد. در نتیجه مسئولیت پذیر شده و وظایف خود را به بهترین شکل ممکن انجام می دهید. در قدم دوم شما می توانید یک تیم خوب و هماهنگ را داشته باشید و در تورنمت ها و مسابقات رسمی نیز شرکت کنید. بدون داشتن یک تیم هماهنگ و حرفه ای، شرکت در مسابقات رسمی، قطعا دیوانگی محسوب می شود. داشتن تیم خوب و مسئولیت پذیر می تواند شما را در تورنمنت ها به موفقیت های بیشتری برساند. این مورد یکی از 11 روش حرفه ای شدن در فری فایر محسوب می شود که اهمیت زیادی دارد.

تمرین و تمرکز

در ادامه ترفندهای فری فایر، اطلاعات و آگاهی در مورد تسلیحات و تجهیزات بازی، تنها هنگامی برای شما ارزشمند خواهد بود که از آن ها به خوبی استفاده کنید. اگر شما از لحاظ آگاهی در سطح بالایی باشید اما نتوانید به خوبی دشمنان را مورد هدف قرار دهید، این اطلاعات برای شما هیچ ارزشی نخواهد داشت. برای روان تر شدن و حرفه ای شدن شما همواره نیاز به تمرین و تکرار خواهید داشت. با تمرین و تکرار روز به روز دست شما تیز تر خواهد شد. رفته رفته تعداد تیرهای خطا رفته شما کاهش پیدا می کند و تبدیل به یک تیرانداز ماهر در بازی می شوید. برای این کار شما باید مدت زمان نسبتا زیادی را به بازی کردن اختصاص بدید. بازی کردن مکرر در کنار اطلاعات بالا در مورد تجهیزات بازی، شما را جلوتر از سایر بازیکنان قرار می دهد. در نتیجه شما می توانید سرعت پیشرفت بیشتری را داشته باشید. گیم پلی فری فایر

زیگ زاگی حرکت کنید

بازی های ساخته شده در سبک بتل رویال و ژانر شوتر، به گونه ای طراحی شده اند که هر لحظه ممکن است شما مورد اصابت گلوله قرار بگیرید. این عامل موجب افزایش هیجان بازی و ریسک بیشتر برای بازیکن می باشد. برای جلوگیری از این خطرات احتمالی شما طی بازی نباید بر روی یک خط مستقیم حرکت کنید، زیرا ممکن است توسط دشمنان به راحتی کشته شوید. زیگ زاگی حرکت کردن در بازی فری فایر بهترین گزینه برای شما خواهد بود. حتی در مسیر های ساده و بدون ریسک هم، زیگ زیاگی حرکت کنید تا ریسک آسیب پذیری و اصابت گلوله را به کم ترین میزان ممکن کاهش دهید. اگر به روش حرفه ای شدن در فری فایر دقت داشته باشیم متوجه می شویم، زمانی که شما به صورت زیگ زاگی حرکت می کنید و مدام مسیر خود را تغییر می دهید، مورد هدف قرار دادن شما برای دشمنان کار بسیار سختی می شود.

اتچمنت های مناسب انتخاب کنید

به طور کلی به تمام قابلیت هایی که بر روی اسلحه سوار می شوند، اتچمنت گفته می شود. این قابلیت ها تعداد محدودی دارند و شما می توانید از بین آپشن های مختلف، چند عدد از آن ها را برروی اسلحه خود ببندید. این قابلیت ها تاثیر بسیار زیادی برروی قدرت، کنترل و دقت اسلحه شما دارند، در نتیجه باید به خوبی از اتچمنت های اسلحه خود استفاده کنید. بسیاری از افراد با سلاح های قدرتمند، نمی توانند دشمنان را از بین ببرند، اما بسیاری از بازیکنان حرفه ای هستند که با سلاح های ضعیف تر دشمنان زیادی را از پا در میاورند. اما به نظر شما علت چیست؟ علت این تفاوت بدون شک اتچمنت های اسلحه می باشد. فلسفه ساخت اتچمنت ها، از بین بردن ضعف اسلحه ها می باشد. برای مثال سلاح های گروه LMG (صد تیرها) وزن زیادی دارند. علاوه بر وزن زیاد، به علت حمل سخت و بزرگ بودن بیش از حد، دایره دید بازیکن را کاهش می دهند. در نتیجه شما نمی توانید بازدهی خوبی از این سلاح ها داشته باشید. اما به کمک اتچمنت ها شما می توانید با یک ForeFrip ضربه های زیاد این سلاح ها را کنترل کنید. با استفاده از یک اسکوپ مناسب، دایره دید و هدف گیری آن ها را بهبود ببخشید. اگر با این اصطلاحات آشنایی ندارید، جای نگرانی نیست، در ادامه تمامی این موارد توضیح داده می شود.

استفاده از دیوار گلو در بازی فری فایر

یکی دیگر از روش حرفه ای شدن در فری فایر، وجود دیوار گلو در این بازی است. دیوار گلو دقیقا مثل یک سپر در قسمت جلوی شما قرار می گیرد و شما را از آسیب های دشمنان حفظ می کند. این دیوار قابلیت های بسیار زیادی دارد و همه بازیکنان می توانند از آن استفاده کنند. در درگیری های تن به تن و رو در رو، شما با استفاده از دیوار گلو می توانید عملیات خشاب گذاری و یا استفاده از کیت سلامتی را در صحت و سلامت و به دور از آتش دشمنان، انجام بدید. این دیوار برای بازیکنان حرفه ای نقش بسیار مهمی داشته و اگر شما هم بتوانید از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنید، قطعا پیروز هر نبردی خواهید بود. نکته مهم در مورد دیوار گلو، میزان آسیب پذیری آن می باشد. این دیوار می تواند در مقابل تیرهای دشمنان شما را حفط کند اما با انفجار یک نارنجک در اطراف آن، به کلی از بین خواهد رفت. با توجه به این نکته شما می توانید بهترین استفاده را از دیوار گلو داشته باشید.

بمب گذاری در زیپ لاین بازی فری فایر

زیپ لاین ها یکی از ابزارهای جابجایی در بازی فری فایر هستند که بازیکنان بسیار زیادی از آن ها به عنوان ترفندهای فری فایر استفاده می کنند. برای استفاده از این وسیله باید در کنار آن بایستید و گزینه مربوط به استفاده از زیپ لاین را لمس کنید. با این کار زیپ لاین شما را از نقطه ابتدایی به نقطه انتهایی در مدت زمان کوتاهی جابجا می کند. نکته ای که باید شما به آن توجه داشته باشید استفاده مفید از این زیپ لاین ها می باشد. اما استفاده مناسب از زیپ لاین به معنی تردد با آن ها نیست، بلکه قرار دادن زیپ لاین ها به عنوان تله است. برای اینکه شما بتوانید از زیپ لاین ها به عنوان تله استفاده کنید، نیاز به بمب خواهید داشت. بازیکنانی که از زیپ لاین استفاده می کنند از ابتدا سوار و در انتهای آن پیاده می شوند، کافیست که شما هنگام پیاده شدن از انتهای زیپ لاین، بمب خود را قرار دهید تا سایر بازیکنان، هنگام استفاده از زیپ لاین در تله شما گرفتار شوند. اگر شما بمب را به خوبی در انتهای زیپ لاین ها جاگذاری کنید، بدون شک در طول یک دست بازی، می توانید تعدادی از دشمنان را از بین ببرید.

استفاده از کاراکتر مناسب

از دیگر تفاوت های جذاب بازی فری فایر نسبت به سایر بازی های بتل رویال، می توان به قدرت کاراکترها اشاره کرد. کاراکترهای هر بازی قسمت بسیار بزرگی از آن بازی را تشکیل می دهند و همواره جزء قسمت های پر درآمد برای توسعه دهندگان می باشند. در سایر بازی های شوتر، کاراکترهای بازی صرفا جنبه نمایشی و سلیقه ای دارند اما در روش حرفه ای شدن در فری فایر قضیه کمی متفاوت تر می باشد. در بازی فری فایر هر کدام از شخصیت ها، قدت ویژه ای دارند. برای مثال یکی از کاراکترها سرعت خشاب گذاری سریع تری نسبت به کاراکترهای دیگر دارد. یا یکی از دیگر از شخصیت ها، توانایی افزایش سلامتی دارد و می تواند به هم تیمی های خود خون اهدا کند. این ویژگی باعث می شود تا شخصیت های بازی فری فایر علاوه بر جنبه نمایش، جنبه کاربرد هم داشته باشند. برای اطلاعات بیشتر در مورد شخصیت های بازی فری فایر اینجا ضربه بزنید. روش حرفه ای شدن در فری فایر تنها با 11 نکته

جمع بندی پایانی

امروز در این مقاله سعی کردیم روش حرفه ای شدن در فری فایر را به همراه ترفندهای فری فایر به شما آموزش دهیم. اگر کمی صبور باشید و در کنار این صبر همواره نکات بالا را به خوبی در نظر داشته باشید، در کم ترین زمان ممکن شما تبدیل به یک پرو پلیر فری فایر خواهید شد. این امر شاید در نگاه اول برای شما کمی سخت و غیر ممکن باشد اما اگر کمی واقع بین باشید، متوجه می شوید که تمام بازیکنان حرفه ای هم یک روز از اینجایی که شما قرار دارید، شروع کرده اند. در انتها ممنونم که تا آخر این مقاله با ما همراه بودید.

 

دسته بندی:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *